Меню Закрити

Криволуцькі читання 2021

Шановні партнери, дорогі друзі!

Повідомляємо про публікацію Збірника Криволуцьких читань – 2021 «Крива Лука як явище в історії туристично-краєзнавчих мандрівок Придінців’ям».

Мушу дати деякі пояснення. Традиційно ми оприлюднювали онлайн Збірники після того, як видруковували паперові примірники та вручали їх авторам. Та цього разу все пішло інакше.

Спершу тривалий період дії карантинних обмежень, особисте “знайомство” з covid-19 завадили провести і вчасно здати до друкарні підготовлені матеріали. Далі ми взялися до реалізації ще однієї давньої задумки: створення логотипа ГО “Крила”, через що виникла необхідність змінити дизайн обкладинки Збірника. А потім…Потім було 24 лютого 2022 року.

Стало не до Збірника та інших справ. Життя кожного з нас зазнало більших чи менших змін. Єдиним бажанням відтоді було вижити і дочекатися Перемоги.

100 днів – довгих, страшних і небезпечних триває ця дика війна, що перекреслила долі одних і повідбирала життя в інших. Сумно і боляче…Здавалося б, кому є діло до якогось Збірника, якщо в тисяч сімей нема житла, одягу, їди? Але, подумалося, що наш Збірник – це також маленький крок до такої бажаної Перемоги, бо його тексти, як ніколи раніше, сповнені оптимізму, гордості за свій край, свою державу, а, головне, мрій і планів на майбутнє.

У світлі триваючих подій, окремі тексти Збірника набрали іншого забарвлення, зазвучали іншими тонами. В моєму Вступному слові я відшукала абзац, який можна вважати передбаченням. Описана історія села Званівки ледь не повторюється в подіях сьогодення і звучатиме докором усім нам, чого ж не “вчились так, як треба”. А світлини старезних лисичанських хатин, зроблені нашим покійним другом М. Ломакою, певне, стерті з лиця землі російськими снарядами…

Оскільки життя порушило свій мирний плин, то і ми наважуємся порушити власні традиції: сьогодні оприлюднюємо електронний формат Збірника, а вже згодом, після Перемоги, обов’язково віддрукуємо у паперовому вигляді і – мріємо – особисто вручимо авторські примірники тим, хто долучився до його творення.

Щиро сподіваємося, що Збірник принесе відчуття стабільності і необхідності після Перемоги братися за відбудову і виконання власних планів. Віримо, що всі, хто був з нами попередні п’ять років, залишаться з нами на одній лінії розмежувань. З нетерпінням чекаємо відгуків і повідомлень, що всі живі й здорові, чого щиро зичимо кожному!

Яна Синиця,
голова ГО «ЦПГА «Крила»

Завантажити PDF

Перший збірник Криволуцьких читань – 2018 можна завантажити тут;
Другий збірник Криволуцьких читань – 2019 можна завантажити тут;
Третій збірник Криволуцьких читань – 2020 можна завантажити тут.

Пов’язані записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *