Меню Закрити

Інклюзивність туристичної галузі: актуальність, досвід, залучення громад

 27-28 квітня пройшов діалоговий захід «Інклюзивність туристичної галузі – важливий чинник соціально-економічного розвитку територій». Захід організував Проєкт ГОВЕРЛА за підтримки Державного агенства розвитку туризму для представників 7 областей (Львівської, Полтавської, Одеської, Закарпатської, Рівненської, Волинськоі, Житомирськоі), з числа представників органів влади обласного рівня та дотичних до теми громадських організацій.

Проєкт «Говерла» сприяє Уряду України у впровадженні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.

Географія проєкту поширюється на 65 громад та 7 областей.

Туристичний розвиток як окремий напрямок не визначено в проєкті «Говерла», проте туристичні послуги є значною частиною послуг, якими користуються й мешканці громади.

Створення комфортного і доступного середовища передбачає комфортні умови як для мешканців, так і для потенційних гостей, а туристичні плани складають частину стратегічного бачення більшості громад в Україні. Кожна з громад може і хоче розвивати туризм, використовуючи актив місцевої спадщини: унікальні ресурси, традиції та цінності. Своєю чергою місцева спадщина за умови грамотної оцінки, дбайливого відношення, збереження, забезпечення доступності, креативності та інтерпретаційного підходу, просуванню стає чинником економічного розвитку громади.

Інклюзивність (доступність) послуг в громадах, в тому числі туристичних, забезпечує рівні можливості та участь всіх членів громади у житті суспільства. Такий підхід є певним критерієм ефективності у наданні послуг, оскільки сприяє розвитку потенціалу кожної людини, соціального виключення, зменшенню дискримінації, підвищенню якості життя та соціальній єдності.

Україна прагне стати більш безбар’єрною країною для своїх громадян та гостей. У 2021 році Уряд затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка передбачає заходи з безбар’єрності у різних сферах суспільного життя, включаючи туризм.

Під час онлайн-заходу учасники обговорювали інклюзивні підходи в розробленні туристичних продуктів, механізми впровадження стандартів доступності в туристичній галузі, залучення людей з інвалідністю та інших осіб до процесу розробки та планування туристичних послуг, навчання та підготовку персоналу індустрії гостинності тощо.

Досвідом роботи ділились колеги з Львівщини, Рівненщини, Закарпаття.

Була можливість розказати як робота з туристичним проєктом «Шлях, позначений сіллю» сприяє соціальної єдності, про його роль в інтеграції внутрішньо-переміщених осіб зі Сходу України та налагодженню діалогу в приймаючих громадах.

Як відмітила фасілітаторка заходу, радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ганна Борова матеріали заходу, обговорення та висновки, будуть використані для пошуку спільних ідей та зонтичних концепцій для якнайбільшої кількості громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» із забезпеченням доступності та рівних можливостей для всіх громадян, незалежно від їх соціального та економічного статусу.

Багато корисної інформації на тему інклюзивності в суспільному житті та туризмі можна знайти на ресурсах:

Довідник безбар’єрності
Всесвітньої туристичної організації (United Nations World Tourism Organization)
Європейської мережі доступного туризму ENAT (European Networkfor Accessible Tourism)
У збірнику онлайн-ресурсів про інклюзивний туризм від LonelyPlanet

Пов’язані записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *